Redirection 2.1.20 - en to be translation catalogue (193 entries)

en: %s imported on %s at %s
be: %s імпартавана %s у %s

en: XML importing is only available with PHP5 - you have PHP4.
be: Імпарт XML даступны толькі з PHP5, у вас усталяваны PHP4

en: Groups for module
be: Групы для модуля

en: Module
be: Модуль

en: Search
be: Пошук

en: go
be: наперад

en: Hits
be: Лічыльнік

en: Name
be: Назва

en: Select All
be: Абраць усё

en: Toggle
be: Вкл/Выкл

en: Reset Hits
be: Абнуліць лічыльнік

en: Delete
be: Выдаліць

en: Move To
be: Перамясціць

en: Go
be: Наперад

en: re-order
be: памяняць месцамі

en: save order
be: захаваць парадак

en: You have no groups in this module.
be: Няма груп у дадзеным модулі

en: Add Group
be: Дадаць групу

en: Add
be: Дадаць

en: No items have been selected
be: Нічога не абрана

en: Are you sure?
be: Вы ўпэўнены?

en: Redirects
be: Перанакіраванні

en: Groups
be: Групы

en: Modules
be: Модулі

en: Log
be: Часопіс

en: Options
be: Налады

en: Support
be: Падтрымка

en: View as
be: Паглядзець як

en: edit
be: кіраваць

en: delete
be: выдаліць

en: reset
be: скінуць

en: Redirection Log
be: Часопіс перанакіраванняў

en: Bulk Actions
be: Масавыя дзеянні

en: Apply
be: Ужыць

en: Group
be: Група

en: Filter
be: Фільтр

en: Date
be: Дата

en: Source URL
be: URL крыніцы

en: Referrer
be: Реферер

en: There are no logs to display!
be: Часопісы адсутнічаюць!

en: Process Current Logs
be: Дзеянні з бягучым часопісам

en: These actions will affect all currently available logs (i.e. your search phrase will restrict the log items).
be: Гэтыя дзеянні крануць усіх наяўных у наш час часопісаў (пошук па часопісе будзе абмежаваны)

en: Delete Logs
be: Выдаліць часопісы

en: Redirections for group
be: Перанакіраванне для групы

en: Last Access
be: Апошні

en: Type
be: Тып

en: Position
be: Сартаванне

en: You have no redirections.
be: Няма перанакіраванняў

en: Redirect to
be: Перанакіраваць на

en: Redirected by
be: Перанакіравана

en: for
be: для

en: User Agent
be: User-Agent

en: disabled
be: адключана

en: %s by matching %s
be: %s супастаўленне %s

en: Title
be: Назва

en: optional
be: не абавязкова

en: Regex
be: Рэгулярны выраз

en: Save
be: Захаваць

en: Cancel
be: Адмена

en: Add new redirection
be: Дадаць новае перанакіраванне

en: Your redirection has been added.
be: Ваша правіла перанакіравання дададзена.

en: Match
be: Супадзенне

en: Action
be: Дзеянне

en: Regular expression
be: Рэгулярны выраз

en: Target URL
be: URL прызначэнні

en: Add Redirection
be: Дадаць перанакіраванне

en: edit group
be: кіраваць групу

en: Details
be: Дэталі

en: Items
be: Элементы

en: Operations
be: Дзеянні

en: Note: Hits are dependant on log entries
be: Нататка: сведчанні лічыльніка залежаць ад запісаў у часопісе

en: You have no modules defined yet
be: Вы не вызначылі модулі

en: Add Module
be: Дадаць модуль

en: A module is a controlling element that determines how redirections are handled.  Elements in a WordPress module are handled by WordPress, elements in an Apache module are handled by <code>.htaccess</code>, and elements in a 404 module affect how 404 errors are logged.
be: Модуль уяўляе сабою элемент кіравання, які вызначае як апрацоўваюцца перанакіраванні. Элементы модуля WordPress апрацоўваюцца WordPress, элементы модуля Apache апрацоўваюцца файлам <code>.htaccess</code> і элементы модуля 404 уплываюць на журналяванне памылак 404

en: Create
be: Стварыць

en: Redirection Support
be: Падтрымка

en: Redirection is free to use - life is wonderful and lovely!  However, it has required a great deal of time and effort to develop and if it has been useful you can help support this development by <strong>making a small donation</strong>.
be: Гэта ўбудова абсалютна вольны для выкарыстання - жыццё выдатная і дзіўная! Тым не менш, ён патрабуе шмат часу і высілкаў у распрацоўцы і калі ён быў вам карысны, вы можаце падтрымаць яго далейшае развіццё, <strong>зрабіўшы невялікае ахвяраванне</strong>.

en: This will act as an incentive for me to carry on developing, providing countless hours of support, and including new features and suggestions. You get some useful software and I get to carry on making it.  Everybody wins.
be: Гэта будзе для мяне стымулам працягваць займацца распрацоўкай дадзенай убудовы, марнаваць шмат часу на аказанне падтрымкі, у тым ліку на рэалізацыю новых прапанаваных магчымасцяў. Вы атрымліваеце новыя праграмы, а я працягваю гэтым займацца. Усё застаюцца ў выйгрышы.

en: If you are using this plugin in a commercial setup, or feel that it's been particularly useful, then you may want to consider a <strong>commercial donation</strong>.
be: Калі вы выкарыстоўваеце дадзеная ўбудова ў камерцыйных праектах ці лічыце, што ён быў вам асабліва карысны, то цалкам магчыма, што вы захочаце зрабіць <strong>камерцыйны ўнёсак</strong>.

en: Individual<br/>Donation
be: Індывідуальны<br/>унёсак

en: Commercial<br/>Donation
be: Камерцыйны<br/>унёсак

en: Translations
be: Перакладнікі

en: If you're multi-lingual then you may want to consider donating a translation:
be: Калі вы валодаеце іншай мовай, вы можаце аказаць дапамогу, зрабіўшы пераклад:

en: All translators will have a link to their website placed on the plugin homepage at <a href="http://urbangiraffe.com/plugins/redirection/">UrbanGiraffe</a>, in addition to being an individual supporter.
be: Усе перакладнікі атрымліваюць спасылку на свой сайт з хатняй старонкі ўбудовы  на <a href="http://urbangiraffe.com/plugins/redirection/">UrbanGiraffe</a> і <a href="http://wordpress.org/extend/plugins/redirection/">WordPress.org</a>, а таксама маюць магчымасць атрымліваць індывідуальную падтрымку.

en: Full details of producing a translation can be found in this <a href="http://urbangiraffe.com/articles/translating-wordpress-themes-and-plugins/">guide to translating WordPress plugins</a>.
be: Поўную інфармацыю пра падрыхтоўку перакладу можна знайсці ў <a href="http://urbangiraffe.com/articles/translating-wordpress-themes-and-plugins/">кіраўніцтве па перакладзе ўбудоў для WordPress</a>.

en: Auto-generate URL
be: Аўтаматычная генерацыя URL

en: This will be used to auto-generate a URL if no URL is given.  You can use the special tags $dec$ or $hex$ to have a unique ID inserted (either decimal or hex)
be: Выкарыстоўваецца для аўтаматычнай генерацыі URL, калі URL не прадстаўлены. Вы можаце выкарыстоўваць адмысловыя тэгі $dec$ ці $hex$ для ўстаўкі ўнікальнага ID (дзесятковыя ці шаснаццатковыя)

en: IP Lookup Service
be: Сэрвіс дазволу імёнаў па IP

en: Plugin Support
be: Падтрымка ўбудовы

en: I'm a nice person and I have helped support the author of this plugin
be: Я - добры чалавек і я падтрымаў аўтара дадзенай убудовы

en: Logging
be: Часопіс

en: log redirected requests
be: весці часопіс запытаў перанакіраванняў

en: log 404 Not Found requests
be: весці часопіс запытаў 404

en: Uncheck one or both of these to turn off logging and reduce database load if your redirected URLs are hit very frequently, and/or your site is very busy and pages are often not found.
be: Калі вашы перанакіраваныя URL наведваюцца вельмі часта і/ці ваш сайт вельмі загружаны і старонкі часта бываюць не знойдзены, зніміце сцяжок з адной ці абедзвюх гэтых опцый каб адключыць вядзенне часопіса і тым самым зменшыць загрузку базы дадзеных.

en: Expire Logs
be: Час жыцця часопіса

en: days (enter 0 for no expiry)
be: дзён (увядзіце 0 для неабмежаванага часу)

en: RSS Token
be: Токен RSS

en: A unique token allowing feed readers access to Redirection RSS (leave blank to auto-generate)
be: Унікальны радок для доступу да RSS фиду ўбудовы (пакіньце пусты для аўтаматычнай генерацыі)

en: URL Monitoring
be: Адсочванне URL

en: You can have Redirection detect changes in URLs and have an automatic redirection created in a specific group.
be: Вы можаце ўключыць сачэнне за зменай URL і аўтаматычна ствараць перанакіраванне ў вызначанай групе.

en: Post &amp; Page URLs
be: URL запісаў і старонак

en: Don't monitor
be: Не адсочваць

en: Monitor new posts
be: Адсочванне новых запісаў

en: Category URLs
be: URL катэгорыі

en: Update
be: Абнавіць

en: Import
be: Імпарт

en: Here you can import redirections from an existing .htaccess file, a CSV file, or a Redirection XML.
be: Вы можаце імпартаваць правілы перанакіраванняў з існых .htaccess, CSV ці XML файлаў

en: Import into
be: Імпартаваць у

en: Upload
be: Загрузіць

en: Note that the group is ignored when uploading an XML file.
be: Нататка: група будзе праігнаравана пры загрузцы XML-файла.

en: Delete Redirection
be: Выдаліць убудову

en: Selecting this option will delete all redirections, all logs, and any options associated with the Redirection plugin.  Make sure this is what you want to do.
be: Выбар дадзенай опцыі выдаліць усе наладжаныя перанакіраванні, усе часопісы і ўсе іншыя налады, злучаныя з дадзенай убудовай. Пераканаецеся, што гэта менавіта тое, чаго вы жадаеце.

en: Tracked
be: Сачэнне

en: Whether to track 'hits' to items
be: Адсочваць кол-у спрацоўванняў

en: Enabled
be: Уключана

en: Disabling a group will disable all items contained within it
be: Адключэнне групы прывядзе да адключэння ўсіх пунктаў, якія змяшчаюцца ў ёй

en: Log 404s
be: Журналяванне 404

en: <strong>Disabled: You must enable <a href="options-permalink.php">permalinks</a> before using this</strong>
be: <strong>Адключана: Перад выкарыстаннем павінны быць уключаны <a href="options-permalink.php">ЧПУ</a>

en: <small>No options have been set</small>
be: <small>Няма наладжвальных параметраў</small>

en: Location
be: Размяшчэнне

en: WordPress is installed in: <code>%s</code>
be: WordPress усталяваны ў: <code>%s</code>

en: Canonical
be: Аснова

en: Leave as is
be: Пакінуць як ёсць

en: Strip WWW (%s)
be: Выразаць WWW (%s)

en: Force WWW (www.%s)
be: Прымусова выкарыстоўваць WWW (www.%s)

en: Strip Index
be: Выдаленне індэксу

en: Strip index files (html,php)
be: Выдаліць файлы index (html,php)

en: Memory Limit
be: Ліміт памяці

en: Server default
be: Налады сервера

en: Error Level
be: Узровень памылак

en: No errors
be: Без памылак

en: Show errors
be: Паказваць памылкі

en: Ban IPs
be: Блакаваць IP

en: Allow IPs
be: Дазволіць IP

en: Raw .htaccess
be: Неапрацаваны .htaccess

en: Site URL
be: URL сайта

en: Advanced: For management of external sites
be: Дадаткова: для кіравання вонкавымі сайтамі

en: <strong>Location is invalid - check that path exists</strong>
be: <strong>Няправільнае размяшчэнне - праверце што шлях існуе</strong>

en: <strong>Could not write to configured <code>.htaccess</code> file - check file permissions</strong>
be: <strong>Немагчыма запісаць файл <code>.htaccess</code> - праверце правы доступу</strong>

en: <strong>Disabled: enter the location of an <code>.htaccess</code> file for this to be valid</strong>
be: <strong>Адключана: пакажыце становішча файла <code>.htaccess</code> ці прывядзіце яго ў працоўны стан</strong>

en: strip WWW
be: выразаць WWW

en: force WWW
be: прымусова выкарыстоўваць WWW

en: strip index
be: выдаліць index

en: memory limit at %dMB
be: ліміт памяці %dMB

en: no errors
be: няма памылак

en: show errors
be: паказаць памылкі

en: IPs are banned
be: Забароненыя IP

en: IPs are allowed
be: Дазволеныя IP

en: Redirect to URL
be: Перанакіраваць на URL

en: Redirect to random post
be: Перанакіраваць на выпадковы запіс

en: Pass-through
be: Транзіт (pass-through)

en: Error (404)
be: Памылка 404

en: Do nothing
be: Нічога не рабіць

en: 404 Errors
be: Памылкі 404

en: Strip WWW
be: Выразаць WWW

en: Force WWW
be: Прымусова выкарыстоўваць WWW

en: Strip index.php
be: Выдаліць index.php

en: Redirections
be: Перанакіраванні

en: Modified Posts
be: Змененыя запісы

en: Previous
be: Папярэдні

en: Next
be: Наступны

en: %d per-page
be: %d на старонку

en: Displaying %s&#8211;%s of %s
be: Паказана %s&#8211;%s з %s

en: Yes
be: Так

en: No
be: Не

en: Sorry, but your redirection was not created
be: Выбачыце, перанакіраванне не было створана

en: Settings
be: Налады

en: Please wait...
be: Калі ласка пачакайце...

note: #-#-#-#-#  plugin.pot (Redirection 2.2.5)  #-#-#-#-# Plugin Name of the plugin/theme
en: Redirection
be: Перанакіраванні

en: Your module was successfully created
be: Модуль паспяхова створаны

en: Your module was not created - did you provide a name?
be: Модуль не быў створаны - не паказалі імя?

en: Your options were updated
be: Вашы налады былі абноўлены

en: Redirection data has been deleted and the plugin disabled
be: Усе налады перанакіраванняў былі выдалены, а ўбудова адключаны

en: %d redirection was successfully imported | %d redirections were successfully imported
be[0]: %d перанакіраванне было паспяхова імпартавана
be[1]: %d перанакіраванні былі паспяхова імпартаваны

en: No items were imported
be: Нічога не імпартавана

en: Your logs have been deleted
be: Вашы часопісы былі выдалены

en: Your group was added successfully
be: Ваша група паспяхова дададзена

en: Please specify a group name
be: Калі ласка, вызначыце імя групы

en: Redirection is available in
be: Перанакіраванні даступныя ў

en: URL only
be: Толькі URL

en: HTTP Code
be: Код HTTP

en: URL and login status
be: URL і статут уваходу

en: The target URL will be chosen from one of the following URLs, depending if the user is logged in or out.  Leaving a URL blank means that the user is not redirected.
be: Будзе абраны адзін з наступных URL-адрасоў у залежнасці ад таго, увойдзе карыстач у сістэму ці няма. Калі пакінуць поле пустым - карыстач перанакіроўвацца не будзе.

en: Logged In
be: Залогинен

en: Logged Out
be: Разлогинен

en: URL and user agent
be: URL і User-Agent

en: The visitor will be redirected from the source URL if the user agent matches.  You can specify a <em>matched</em> target URL as the address to send visitors if they do match, and <em>not matched</em> if they don't match.  Leaving a URL blank means that the visitor is not redirected. <strong>All matches are performed as regular expressions</strong>.
be: Наведвальнік будзе перанакіраваны пры супадзенні User-Agent. Вы можаце вызначыць розныя мэтавыя URL пры супадзенні ці не супадзенні. Калі пакінуць поле пустым, то наведвальнік нікуды перанакіроўвацца не будзе. <strong>Усе ўмовы ўводзяцца як рэгулярныя выразы</strong>.

en: Matched
be: Супадаюць

en: Not matched
be: Не супадаюць

en: URL and referrer
be: URL і реферер

en: The visitor will be redirected from the source URL if the referrer matches.  You can specify a <em>matched</em> target URL as the address to send visitors if they do match, and <em>not matched</em> if they don't match.  Leaving a URL blank means that the visitor is not redirected.
be: Наведвальнік будзе перенапрвлен на URL крыніцы пры супадзенні реферера. Вы можаце вызначыць розныя мэтавыя URL пры супадзенні і не супадзенні. Калі пакінуць поле пустым, наведвальнік нікуды перанакіроўвацца не будзе.

note: Description of the plugin/theme
en: Manage all your 301 redirects and monitor 404 errors
be: Кіруйце ўсімі 301-перанакіраваннямі  і адсочвайце памылкі 404

note: Author of the plugin/theme
en: John Godley
be: Джон Годли
