Redirection 2.2.5 - en to el translation catalogue (177 entries)

en: %s imported on %s at %s
el: %s εισήχθη στο %s σε %s

en: XML importing is only available with PHP5 - you have PHP4.
el: Η εισαγωγή XML είναι εφικτή με PHP5 - χρησιμοποιείτε PHP4.

en: Groups for module
el: Ομάδες module

en: Search
el: Αναζήτηση

en: go
el: τώρα

en: Name
el: Όνομα

en: Select All
el: Επιλογή όλων

en: Reset Hits
el: Μηδενισμός

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Move To
el: Μεταφορά σε

en: Go
el: Τώρα

en: re-order
el: αναδιοργάνωση

en: save order
el: αποθήκευση σειράς

en: You have no groups in this module.
el: Δεν υπάρχουν ομάδες σε αυτό το module

en: Add Group
el: Προσθήκη ομάδας

en: Add
el: Προσθήκη

en: No items have been selected
el: Επιλέξτε κάτι

en: Are you sure?
el: Σίγουρα;

en: Groups
el: Ομάδες

en: Log
el: Αρχείο

en: Options
el: Επιλογές

en: Support
el: Υποστήριξη

en: View as
el: Προβολή ως

en: edit
el: επεξεργασία

en: delete
el: διαγραφή

en: reset
el: μηδενισμός

en: Redirection Log
el: Αρχείο

en: Bulk Actions
el: Ομαδικές εργασίες

en: Apply
el: Επιλογή

en: Group
el: Ομάδα

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Source URL
el: Διεύθυνση

en: Referrer
el: από

en: There are no logs to display!
el: Δεν υπάρχει διαθέσιμο αρχείο

en: Process Current Logs
el: Επεξεργασία αρχείου

en: These actions will affect all currently available logs (i.e. your search phrase will restrict the log items).
el: Η επιλογή αυτή θα επηρεάσει όλο το αποθηκευμένο αρχείο

en: Delete Logs
el: Διαγραγή αρχείου

en: Redirections for group
el: Redirection για ομάδες

en: Last Access
el: Πρόσβαση

en: Type
el: Τύπος

en: Position
el: Θέση

en: You have no redirections.
el: Καμία προώθηση

en: Redirect to
el: Προώθηση σε

en: Redirected by
el: Προώθηση από

en: for
el: για

en: disabled
el: ανενεργό

en: %s by matching %s
el: %s να ταιριάζει σε %s

en: Title
el: Τίτλος

en: optional
el: προαιρετικό

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Add new redirection
el: Προσθήκη νέας προώθησης

en: Your redirection has been added.
el: Η προσθήκη ήταν επιτυχής

en: Match
el: Ταιριάζει

en: Action
el: Επιλογές

en: Target URL
el: Διεύθυνση

en: Add Redirection
el: Νέα προώθηση

en: edit group
el: επεξεργασία ομάδας

en: Details
el: Λεπτομέρειες

en: Items
el: Στοιχεία

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Note: Hits are dependant on log entries
el: Ο αριθμός εμφανίσεων εξαρτάταιι από το αρχείο

en: You have no modules defined yet
el: Δεν υπάρχουν module

en: Add Module
el: Νέο module

en: A module is a controlling element that determines how redirections are handled.  Elements in a WordPress module are handled by WordPress, elements in an Apache module are handled by <code>.htaccess</code>, and elements in a 404 module affect how 404 errors are logged.
el: Το module ελέγχει τις προωθήσεις. Στοιχεία στο WordPress module ελέγχονται από το WordPress, στοιχεία στο Apache module ελέγχονται από το <code>.htaccess</code> ενώ τα στοιχεία στo 404 module καθορίζουν την συμπεριφορά του αρχείου σφαλμάτων 404.

en: Create
el: Δημιουργία

en: Redirection Support
el: Υποστήριξη

en: Redirection is free to use - life is wonderful and lovely!  However, it has required a great deal of time and effort to develop and if it has been useful you can help support this development by <strong>making a small donation</strong>.
el: Το Redirection είναι δωρεάν για όλους αλλά η δημιουργία και η συντήρηση του plugin απαιτεί πολύ χρόνοα και προσπάθεια. Θα βοηθούσε ιδιαίτερα <strong>οποιαδήποτε δωρεά, ανεξαρτήτως ποσού</strong>.

en: This will act as an incentive for me to carry on developing, providing countless hours of support, and including new features and suggestions. You get some useful software and I get to carry on making it.  Everybody wins.
el: Θα με βοηθήσετε να συνεχίσω να αναπτύσσω το plugin με νέα χαρακτηριστικά και υποδείξεις από εσάς. Κερδίζετε λογισμισκό που λύνει τα προβήματα σας και εγώ λίγα χρήματα.

en: If you are using this plugin in a commercial setup, or feel that it's been particularly useful, then you may want to consider a <strong>commercial donation</strong>.
el: Αν χρησιμοποιείτε το plugin για εμποριδκό σκοπό ή πιστεύετε ότι είναι χρήσιμο, μπορείτε να προχωρήσετε σε <strong>δωρεά για αυτό τον σκοπό</strong>.

en: Individual<br/>Donation
el: Ιδιώτες<br/>Δωρεά

en: Commercial<br/>Donation
el: Εμπορική χρήση<br/>Δωρεά

en: Translations
el: Μεταφράσεις

en: If you're multi-lingual then you may want to consider donating a translation:
el: Μπορείτε να βοηθήσετε στην μετάφραση!

en: All translators will have a link to their website placed on the plugin homepage at <a href="http://urbangiraffe.com/plugins/redirection/">UrbanGiraffe</a>, in addition to being an individual supporter.
el: Όλοι οι μεταφραστές θα λάβουν link από το site του plugin <a href="http://urbangiraffe.com/plugins/redirection/">UrbanGiraffe</a>, με επιπλέον την διάκριση ως ιδιώτης υποστηρικτής

en: Full details of producing a translation can be found in this <a href="http://urbangiraffe.com/articles/translating-wordpress-themes-and-plugins/">guide to translating WordPress plugins</a>.
el: Όλες οι πληροφορίες για την δημιουργία νέας μετάφρασης βρίσκονται στον <a href="http://urbangiraffe.com/articles/translating-wordpress-themes-and-plugins/">οδηγό μετάφρασης WordPress plugins</a>.

en: Auto-generate URL
el: Αυτόματη δημιουργία URL

en: This will be used to auto-generate a URL if no URL is given.  You can use the special tags $dec$ or $hex$ to have a unique ID inserted (either decimal or hex)
el: Χρησιμοποιείται στην αυτόματη δημιουργία URL αν δεν έχει οριστεί κάποιο. Εφικτή η χρήση $dec$ ή $hex$ ως μοναδικά χαρακτηριστικά (ID) (decimal ή hex)

en: IP Lookup Service
el: Έρευση IP

en: Plugin Support
el: Υποστήριξη

en: I'm a nice person and I have helped support the author of this plugin
el: Έχω ήδη υποστηρίξει με δωρεά το plugin

en: Logging
el: Αρχείο

en: log redirected requests
el: αρχείο προωθήσεων

en: log 404 Not Found requests
el: αρχείο σφάλματος 404

en: Uncheck one or both of these to turn off logging and reduce database load if your redirected URLs are hit very frequently, and/or your site is very busy and pages are often not found.
el: Απενεργοποίηση του ενός ή και των δύο επιλογών για μείωση του φόρτου στην βάδη δεδομένων, συνίσταται για sites με αυξημένη επισκεψιμότητα.

en: Expire Logs
el: Παλιό αρχείο

en: days (enter 0 for no expiry)
el: ημέρες (0 για πάντα)

en: A unique token allowing feed readers access to Redirection RSS (leave blank to auto-generate)
el: Μοναδικό token που επιτρέπει πρόσβαση feed readers στο Redirection RSS (κενό για αυτόματη δημιουργία)

en: URL Monitoring
el: Παρακολούθηση URL

en: You can have Redirection detect changes in URLs and have an automatic redirection created in a specific group.
el: Το Redirection μπορεί να παρακολουθεί τις αλλαγές και να δημιουργεί αυτόματα προωθήσεις στην κατάλληλη ομάδα.

en: Post &amp; Page URLs
el: URL άρθρου &amp; σελίδας

en: Don't monitor
el: Χωρίς παρακολούθηση

en: Monitor new posts
el: Παρακολούθηση νέων άρθρων

en: Category URLs
el: Κατηγορίες URLs

en: Update
el: Ενημέρωση

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Here you can import redirections from an existing .htaccess file, a CSV file, or a Redirection XML.
el: Εισαγωγή προωθήσεων από αρχείο .htaccess ή CSV ή Redirection XML.

en: Import into
el: Εισαγωγή σε

en: Upload
el: Φόρτωση

en: Note that the group is ignored when uploading an XML file.
el: Η ομάδα αγνοείται όταν χρησιμοποιείται αρχείο XML

en: Delete Redirection
el: Διαγραφή Redirection

en: Selecting this option will delete all redirections, all logs, and any options associated with the Redirection plugin.  Make sure this is what you want to do.
el: Αυτή η επιλογή θα διαγράψει όλες τις προωθήσεις, όλο το αρχείο και όλες τις ρυθμίσεις του Redirection plugin. Βεβαιωθείτε ότι θέλετε να προχωρήσετε.

en: Tracked
el: Παρακολουθείται ήδη

en: Whether to track 'hits' to items
el: Καταμέτρηση εμφανίσεων ή μη

en: Enabled
el: Ενεργοποιήθηκε

en: Disabling a group will disable all items contained within it
el: Η απενεργοποίηση ομάδας απενεργοποιεί όλα τα μέλη

en: Log 404s
el: Αρχείο για 404

en: <strong>Disabled: You must enable <a href="options-permalink.php">permalinks</a> before using this</strong>
el: <strong>Απενεργοποιημένο: Πρέπει να ενεργοποιήσετε τα <a href="options-permalink.php">permalinks</a> πριν την χρήση</strong>

en: <small>No options have been set</small>
el: <small>Δεν έχουν οριστεί ρυθμίσεις</small>

en: Location
el: Τοποθεσία

en: WordPress is installed in: <code>%s</code>
el: Εγκατάσταση WordPress σε: <code>%s</code>

en: Leave as is
el: ως έχει

en: Strip WWW (%s)
el: Χωρίς Strip WWW (%s)

en: Force WWW (www.%s)
el: Με Force WWW (www.%s)

en: Strip Index
el: χωρίς Index

en: Strip index files (html,php)
el: Χωρίς index (html,php)

en: Memory Limit
el: Όριο μνήμης

en: Server default
el: Προεπιλογή

en: Error Level
el: Διαβάθμιση σφάλματος

en: No errors
el: Χωρίς σφάλμα

en: Show errors
el: Προβολή σφάλματος

en: Ban IPs
el: Απαγορευμένες IP

en: Allow IPs
el: Επιτρεπτές IP

en: Site URL
el: URL

en: Advanced: For management of external sites
el: Για προχωρημένους: διαχείριση εξωτερικών sites

en: <strong>Location is invalid - check that path exists</strong>
el: <strong>Λάθος τοποθεσία - ελέγξτε ξανά</strong>

en: <strong>Could not write to configured <code>.htaccess</code> file - check file permissions</strong>
el: <strong>Δεν ήταν δυνατή η εγγραφή στο <code>.htaccess</code> - ελέγξτε τις ρυθμίσεις</strong>

en: <strong>Disabled: enter the location of an <code>.htaccess</code> file for this to be valid</strong>
el: <strong>Ανενεργό: εισάγετε την τοποθεσία του <code>.htaccess</code> για να ενεργοποιηθεί</strong>

en: strip WWW
el: χωρίς WWW

en: force WWW
el: με WWW

en: strip index
el: χωρίς index

en: memory limit at %dMB
el: όριο μνήμης %dMB

en: no errors
el: χωρίς σφάλμα

en: show errors
el: Προβολή σφάλματος

en: IPs are banned
el: Απαγορευμένες IPs

en: IPs are allowed
el: Επιτρεπόμενες IPs

en: Redirect to URL
el: Προώθηση σε URL

en: Redirect to random post
el: Προώθηση σε τυχαίο άρθρο

en: Error (404)
el: Σφάλμα (404)

en: Do nothing
el: Τίποτα

en: 404 Errors
el: Σφάλμα 404

en: Strip WWW
el: χωρίς WWW

en: Force WWW
el: με WWW

en: Strip index.php
el: χωρίς index.php

en: Modified Posts
el: Άρθρα που έχουν αλλάξει

en: Previous
el: Προηγούμενο

en: Next
el: Επόμενο

en: %d per-page
el: %d ανά σελίδα

en: Displaying %s&#8211;%s of %s
el: Προβολή %s&#8211;%s από %s

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Sorry, but your redirection was not created
el: Δεν ήταν εφικτή η δημιουργία προώθησης

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Please wait...
el: Αναμονή...

en: Your module was successfully created
el: Επιτυχής δημιουργία module

en: Your module was not created - did you provide a name?
el: Σφάλμα δημιουργίας module - συμπληρώστε το όνομα

en: Your options were updated
el: Οι ρυθμίσεις ενημερώθηκαν

en: Redirection data has been deleted and the plugin disabled
el: Ολοκληρώθηκε η διαγραφή δεδομένων και η απενεργοποίηση του Redirection plugin

en: No items were imported
el: Η εισαγωγή δεν πέτυχε

en: Your logs have been deleted
el: Το αρχείο διαγράφηκε

en: Your group was added successfully
el: Η ομάδα προστέθηκε επιτυχώς

en: Please specify a group name
el: Όνομα ομάδας

en: Redirection is available in
el: Redirection σε

en: URL only
el: Μόνο URL

en: HTTP Code
el: Κώδικας HTTP

en: URL and login status
el: URL και κατάσταση σύνδεσης

en: The target URL will be chosen from one of the following URLs, depending if the user is logged in or out.  Leaving a URL blank means that the user is not redirected.
el: Η διεύθυνση URL που θα γίνει η προώθηση θα επιλεγεί από τις παρακάτω διευθύνσεις ανάλογα αν ο χρήστης είναι συνδεδεμένος ή όχι. Κενή διεύθυνση σημαίνει ότι ο χρήστης δεν θα προωθείται σε νέα διεύθυνση.

en: Logged In
el: Σύνδεση

en: Logged Out
el: Αποσυνδέθηκε

en: URL and user agent
el: URL και user agent

en: The visitor will be redirected from the source URL if the user agent matches.  You can specify a <em>matched</em> target URL as the address to send visitors if they do match, and <em>not matched</em> if they don't match.  Leaving a URL blank means that the visitor is not redirected. <strong>All matches are performed as regular expressions</strong>.
el: Ο επισκέπτης θα προωθηθεί στην κατάλληλη διεύθυνση URL αν το user agent ταιριάζει. Προσδιορίστε διεύθυνση που να <em>ταιριάζει</em> ως τη διεύθυνση που βλέπουν οι επισκέπτες αν ταιριάζει το user agent ή όχι. Κενή διεύθυνση URL σημαίνει ότι ο επισκέπτης δεν προωθείται. <strong>Η ταυτοποίηση πραγματοποιείται με regular expressions</strong>.

en: Matched
el: Ταιριάζει

en: Not matched
el: Δεν ταιριάζει

en: URL and referrer
el: URL και πηγή

en: The visitor will be redirected from the source URL if the referrer matches.  You can specify a <em>matched</em> target URL as the address to send visitors if they do match, and <em>not matched</em> if they don't match.  Leaving a URL blank means that the visitor is not redirected.
el: Ο επισκέπτης θα προωθηθεί στην κατάλληλη διεύθυνση URL αν η πηγή (referrer) ταιριάζει. Προσδιορίστε διεύθυνση που να <em>ταιριάζει</em> ως τη διεύθυνση που βλέπουν οι επισκέπτες αν ταιριάζει η πηγή (referrer) ή όχι. Κενή διεύθυνση URL σημαίνει ότι ο επισκέπτης δεν προωθείται.

note: Description of the plugin/theme
en: Manage all your 301 redirects and monitor 404 errors
el: Διαχείριση προωθήσεων 301 και σφαλμάτων 404
